Centrul comercial Sun Plaza

Sun Plaza – Destinație de senzație  – 170 de magazine, zona dedicată food & fun cu acces facil

Joburi la Sun Plaza

Asistent manager magazin Miniso

Functie: Asistent manager magazin Miniso
Tip job:

Candidatul ideal

Are deja o experiență de minim 2 ani ca asistent manager al unei echipe comerciale
Bune abilitați de comunicare, spirit comercial dinamic si perseverent
Persoana responsabila, cu spirit de echipa si abordare pozitiva
Capacitate de analiza, adaptare rapida si de a lua decizii
Curiozitate, dorință permanenta de perfecționare
Bune cunoștințe de operare PC : Office

Descrierea jobului

Coordonează echipa si o motivează pentru a servi cat mai bine clienții
Coordonează activitatea comerciala si operațională din magazin
Organizează programul de lucru pentru echipa
Este formator in cadrul echipei pentru toate activitățile : încasarea produselor, recepția si aranjarea la raft a produselor, interacțiunea cu clienții
Asigura recrutarea si integrarea noilor colegi, transmițându-le valorile Miniso
Este responsabil de formarea si evaluarea echipei sale
Motivează echipa pentru a se dezvolta in mod continuu
Planifica împreună cu echipa operațiunile necesare pentru activitatea specifica unui magazin (disponibilitatea produselor la raft, curățenia si corectitudinea etichetelor la raft) si urmărește îndeplinirea lor
Analizează rapoartele de vânzare si găsește împreună cu echipa soluții pentru a atinge obiectivele propuse
Lucrează in conformitate cu cerințele, standardele si procedurile interne Miniso.
Este garantul respectării cadrului legislativ si normelor de siguranța in magazin
Propune îmbunătățirea procedurilor.
Este responsabil de analiza si de optimizarea rezultatelor legate de pierderile din exploatare ( furturi, produse deteriorate)
Garantează buna funcționare a magazinului din punct de vedere tehnic si organizatoric.

CE OFERIM :
Prime si bonusuri corespunzatoare performantelor
Formare profesionala de specialitate in cadrul unui proiect de start-up
Program de lucru flexibil adaptat nevoilor tale
Salariu motivant
Tichete de masa

Descrierea companiei

Noi, cei de la MINISO, ne mândrim să facem parte din brandul japonez cu cea mai rapidă perioadă de expansiune din rândul marilor comercianți, având deja peste 3500 de magazine în întreaga lume.

În 2018 am pătruns și pe piața din România, urmând ca în cursul acestui an să deschidem primele 4 magazine în București, iar până în anul 2020 să atingem un număr de 40 magazine la nivel național, în care vom comercializa produse pentru casă și frumusețe, precum și accesorii digitale.

Suntem o echipă tânără, dar ambițioasă! Și ne căutăm colegi pe măsură!